Reprezentacja Polski nieznacznie przegrywa z Izraelem w meczu otwarcia międzynarodowego turnieju w Legionowie.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu nasza kadra uległa Izraelowi 74 – 77. Podopieczni Mike’a Taylora przez większość spotkania utrzymywali kilkupunktową przewagę, jednak pod koniec czwartej kwarty stracili inicjatywę. Około 6 minut przed końcem kwarty zablokowany pod koszem został Przemek Zamojski. W kolejnych dwóch akcjach Izrael zdołał wyjść na prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania.

„Blok na Przemku był ważnym momentem w tym spotkaniu. To właśnie wtedy straciliśmy nieco pewność siebie i zaczęliśmy popełniać proste błędy”, powiedział po meczu trener Mike Taylor.

Mimo to, Polska walczyła do końca i starała się doprowadzić do dogrywki. Gonitwa, którą rozpoczął Łukasz Koszarek (trójka i floater) utrzymała naszą kadrę w grze. Dzięki temu mieliśmy szansę doprowadzić do dogrywki, jednak piłka po rzucie za trzy punkty Adama Waczyńskiego nie dotarła do celu.

„Możemy być zadowoleni z tego spotkania”, skwitował Coach Taylor, „Walczyliśmy z bardzo dobrą drużyną i przez ponad 30 minut byliśmy w stanie utrzymywać przewagę. Pomijając naszą skuteczność, zwłaszcza w końcówce to był bardzo dobry mecz”.

Polacy zmuszeni byli zagrać bez kontuzjowanego AJ Slaughtera. „Rzeźnik” narzeka na drobny uraz biodra, jednak jak twierdzi sztab szkoleniowy KoszKadry Slaughter ma być gotowy do gry w następnym spotkaniu. Brak naszego podstawowego rozgrywającego wymusił przeniesienie obowiązków „rozgrywającego” na Mateusza Ponitkę, który rozegrał w tym spotkaniu blisko 34 minuty.

Jutro (25.08) Polacy grać będą przeciwko reprezentacji Wielkiej Brytanii. Dzień później zespół Mike’a Taylora zmierzy się z Węgrami, w barwach których będzie można zobaczyć m.in. kolegę Lonzo Balla z UCLA – centra Gyorgy’ego Golomana.

Polska: Ponitka (12 pkt.), Waczyński (12), Karnowski (11), Kulig (10), Zamojski (7), Cel (6), Koszarek (5), Gielo (5), Hrycaniu (4), Sokołowski (2), Gruszecki (0), Slaughter (DNP)

Izrael: Casspi (15), Mekel (12), Eliyahu (12), Howell (12), Pnini (9), Halperin (9), Timor (8), Dawson (0), Zalmanson (0), Blayzer (0), Simhon (DNP), Kadir (DNP)