Każdy kolejny dzień przynosi nowe informacje w sprawie graczy, którzy rezygnują z udziału na Mistrzostwach Świata. Powoli Greggowi Popovichowi kończą się podstawowe opcje, więc musi dokooptować do składu nowych graczy.

Z ostatnich informacji wiemy, że do Chin nie pojadą Bradley Beal i Tobias Harris, czyli dwóch graczy, których jeszcze 24 godziny temu prognozowaliśmy do pierwszej piątki składu Amerykanów. W zespole nie zobaczymy także Ziona Williamsona. Cała trójka podkreślała konieczność jak najlepszego przygotowania się do zmagań nadchodzącego sezonu NBA. Historia amerykańskiej reprezentacji nie pamięta czegoś podobnego. Niemal każdego dnia kolejni topowi gracze ligi rezygnują z możliwości reprezentowania swojego kraju. Nie jest to przykład, którym Gregg Popovich chciałby się dzielić z zawodnikami stanowiącymi przyszłość kadry narodowej.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Absencja kolejnych nazwisk oznaczała, że sztab USA Basketball musiał rozszerzyć listę zawodników, którzy pojawią się na obozie w Las Vegas. Do drużyny dołączą Marcus Smart i Thaddeus Young. Skoro jedni z szansy rezygnują, inni skorzystają. Pop musi być wściekły na taki rozwój wydarzeń. Niewykluczone, że za rok, gdy wszyscy zgłoszą się na Igrzyska Olimpijskie, trener weźmie skład, który powalczy w tym roku w Chinach. Jak może zatem wyglądać drużyna Amerykanów, którzy stawią się na obozie w Las Vegas? Nadal wiele nazwisk gotowych zapewnić USA złoto.

Obwodowi:
Damian Lillard
Kemba Walker
Kyle Lowry
Marcus Smart

Skrzydłowi:
Khris Middleton
Donovan Mitchell
Jayson Tatum
Harrison Barnes
Kyle Kuzma
Thaddeus Young

Wysocy:
Andre Drummond
Myles Turner
Brook Lopez
Kevin Love
PJ Tucker
Paul Millsap

Zobacz także: Duncan wraca do Spurs

fot. USA Basketball
Michał Kajzerek
@mkajzerek