Gregg Popovich nigdy nie ukrywał, że jest dużym entuzjastą koszykówki Starego Kontynentu. Trener San Antonio Spurs bardzo często zaprasza do Teksasu graczy spoza Ameryki, którzy wyróżniają się etyką pracy i możliwościami.

 

W ostatniej rozmowie, Gregg Popovich stwierdził, że tegoroczny EuroBasket jest najlepszym, jaki kiedykolwiek oglądał. Head-coach San Antonio Spurs pojawił się w Tel-Awiwie, gdzie jego asystent – Ettore Messina prowadzi reprezentację Włoch. Parę lat temu Pop stwierdził, że bardzo dobrze współpracuje mu się z zawodnikami wychowanymi w europejskim systemie. Przyjeżdżają do Ameryki dobrze ułożeni w kontekście świadomości swoich obowiązków. Wyróżniają się zaangażowaniem oraz gotowością do poświęceń. Manu Ginobili czy Tony Parker stanowią tutaj najlepszy przykład.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

– Ten rok nie różni się od poprzednich, to zawsze jest świetna rywalizacja i ludzie ją uwielbiają – mówił Popovich w rozmowie z FIBA TV. – Fani są tutaj naprawdę świetni, a ja nie dbam o to kto wygra, a kto przegra, więc czerpie z tego dużo zabawy. Jest tu wielu młodych graczy, także zawodników, których wcześniej nie dostrzegasz. Wielu z nich ma potencjał na NBA. […] Za każdym razem jest świetna zabawa, a to jak na razie najlepszy EuroBasket.

Zobacz także: TOP 5 poprzedniego dnia EuroBasketu
fot. Thearon W. Henderson
Michał Kajzerek
@mkajzerek