Wczoraj poinformowaliśmy Was jakie kluby Przemek Karnowski odwiedzi przed Draftem. Polski center jest już po testach w Waszyngtonie.

 

Pierwszym klubem na liście Karnowskiego, którą podaliśmy wczoraj byli Washington Wizards. Wczoraj wieczorem klub na swoim profilu na Twitterze zamieścił krótki wywiad z polskim centrem, który dzielił się z dziennikarzami swoimi wrażeniami z pobytu w stolicy.

Po Final Four pracowałem nad swoim ciałem. Trenowałem także rzut i myślę, że poczyniłem pod tym względem duże postępy w porównaniu z latami spędzonymi na uczelni. Na workoutach liczą się zwłaszcza indywidualne umiejętności. Trzeba ciężko pracować, dawać z siebie wszystko, pokazać swoje mocne strony.

Myślę, że poprawiłem się także w grze drużynowej, pracowałem nad podaniami. Staram się rozwijać tę część mojej gry, żeby ułatwić grę moim partnerom, znajdować ich na otwartych pozycjach. Myślę, że pokazałem to w NCAA. Jestem też gotowy na pojedynki z dużymi zawodnikami pod koszem.

Przemek Karnowski wypowiedział się również o Marcinie Gortacie. Nie ukrywa, że są przyjaciółmi, a center Wizards jest dla niego wzorem do naśladowania.

Z Marcinem świetnie się dogadujemy, zwłaszcza od czasów wspólnej gry w reprezentacji narodowej. Spotkaliśmy się kilka dni temu, gdy trenowałem w Los Angeles, poszliśmy na kolację. Marcin jest dla mnie jak starszy brat, którego nigdy nie miałem.

Marcin jest wspaniałą osobą. Znacie go głównie przez wzgląd na koszykówkę, ale on robi o wiele więcej. Co roku wraca do Polski i organizuje campy dla dzieci. W tym roku odbędzie się 10. edycja. Miałem przyjemność pomagać w nich przez ostatnie 4 lata. W Polsce Gortat cieszy się ogromnym szacunkiem.

Więcej o tegorocznych campach Gortata pisze Michał Kajzerek.

Wraz z Karnowskim na workoucie pojawił się Kris Jenkins, były skrzydłowy uczelni Villanova. Obaj panowie mieli ogromny wpływ na sukcesy swoich drużyn w ubiegłym sezonie.

Przed Przemkiem kolejne testy, treningi i mnóstwo pracy w różnych zakątkach kraju. Życzymy powodzenia i czekamy na kolejne relacje!

Czytaj także: Markelle Fultz na testach w Bostonie!
Grzegorz Kordylas
@NBAwithGK
fot.twitter.com/washwizards