Na oficjalnym profilu twitterowym MoraBanc Andorra pojawiła się informacja o podpisaniu przez klub kontraktu z naszym wysokim – Przemysławem Karnowskim. Wychowanek Gonzagi przenosi się zatem do Hiszpanii.

 

Przemek próbował swoich sił w lidze letniej NBA po tym, jak nie został wybrany w drafcie. Grał dla Charlotte Hornets i Orlando Magic. W tym momencie jednak szans na grę w najlepszej lidze świata nie ma, więc polski środkowy postanowił wrócić do Europy, gdzie podpisał kontrakt z MoraBanc Andorra. Nie wiemy na ile Karnowski związał się z nową drużyną, ale to kolejny Polak w hiszpańskiej ACB.

W międzyczasie Big Karn dołączył do reprezentacji Polski trenującej w Wałbrzychu. Zawodnik planuje wziąć udział w tegorocznym EuroBaskecie mimo rehabilitacji operowanego kciuka. Po Mistrzostwach Europy dołączył do swojej nowej drużyny. Ekipa z Andory poprzedni sezon skończyła na ćwierćfinałach play-offów CBA. Katem MoraBanc okazał się Real Madryt.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Karnowski jest zatem czwartym biało-czerwonym w ACB obok Adama Waczyńskiego, Mateusza Ponitki i Michała Michalaka. Big Man miał propozycję z tureckich klubów za większe pieniądze, ale postawił na Andorę, by walczyć także w lidze EuroCup. Czekamy jeszcze na to, co stanie się z Tomaszem Gielo, który w poprzednich rozgrywkach grał dla zespołu z Badalony. Życzymy wszystkim samych sukcesów!

Zobacz także: Paul i Harden razem w LA
fot. Stan Szeto
Michał Kajzerek
@mkajzerek