Zion Williamson nigdy nie był w Nowym Orleanie. Teraz dostanie szansę napisania w tym mieście naprawdę wielkiej historii. Wiele rzecz jasna przed draftem może się zmienić, ale czy David Griffin wypuści gracza o takim potencjale?

 

New York Knicks, Cleveland Cavaliers i Phoenix Suns. To ta trójka miała największe szanse na wylosowanie pierwszego picku tegorocznego draftu. New Orleans Pelicans? Zaledwie 6%. Los jednak uśmiechnął się do drużyny z Luizjany i nowego generalnego menadżera ekipy – Davida Griffina, dla którego to bardzo obiecujący początek. Trudno powiedzieć, czy Griffin rozważy możliwość przehandlowania jedynki. Nie możemy tego wykluczyć. Niemniej siła rażenia Ziona Williamsona jest ogromna i dobrowolne pozbawienie się jego talentu byłoby zapewne szaleństwem.

Z dwójką będą wybierać Memphis Grizzlies, których szansę także były mocno ograniczone. To nagroda pocieszenia za sezon, który dostarczył kibicom Grizz wiele rozczarowań. Na kogo postawią? Prawdopodobnie rozgrywającego Murray State – Ja Moranta. Co w takim razie z Mikem Conleyem? Albo stanie się mentorem młodszego kolegi, albo za kilka tygodni będzie w zupełnie innym miejscu, przygotowując się do kolejnego etapu kariery.

Z trójką będą wybierać Knicks. Mieli 40% szans na wybór z TOP3, więc… mogło być gorzej. Jak w przypadku Cavaliers i Suns, którym po prostu zabrakło szczęścia. Przed draftem między generalnymi menadżerami może być jeszcze trochę ruchu. Niemniej tegoroczna klasa zawodników z college’u nie wygląda szczególnie obiecująco. Zion jest rzecz jasna perełką i graczem, którego wszyscy nie możemy się już doczekać. Wylosowanie jedynki może także ułatwić Pels ewentualne handlowanie Anthonym Davisem. Na horyzoncie mają gracza, który jest gotów wyznaczyć dla Pels nowy kierunek.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Tak zatem wygląda kolejność:

1. New Orleans Pelicans
2. Memphis Grizzlies
3. New York Knicks
4. L.A. Lakers
5. Cleveland Cavaliers
6. Phoenix Suns
7. Chicago Bulls
8. Atlanta Hawks
9. Washington Wizards
10. Atlanta Hawks (od Dallas Mavericks)
11. Minnesota Timberwolves
12. Charlotte Hornets
13. Miami Heat
14. Boston Celtics (od Sacramento Kings)

Zobacz także: MVP typuje finały
fot. E. Hingle-USA TODAY Sports
Michał Kajzerek
@mkajzerek