Tilman J. Fertitta – jeden z najlepszych restauratorów świata, zapłacił Lesliemu Alexandrowi 2,2 miliarda dolarów. Houston Rockets oficjalnie należą od teraz do niego. Poszukiwania nowego inwestora trwały relatywnie krótko.

 

W lipcu Houston Rockets poinformowali, że drużyna jest na sprzedaż, ale zostanie przekazana w nowe ręce jedynie pod warunkiem utrzymania zespołu w mieście. Swoich inwestorów zaczęli zbierać Dikembe Mutombo czy Hakeem Olajuwon, ale ostatecznie padło na miliardera i znanego restauratora, założyciela Landy’s Inc. Tilman J. Fertitta postanowił nie wchodzić z nikim w spółkę i ostatecznie zapłacił za zespół 2,2 miliarda dolarów, czyli przebił sumę, za jaką Steve Ballmer kupił Los Angeles Clippers. To nowy rekord.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Transakcja obejmuje również prawa do zarządzania Toyotą Center – halą, w której na co dzień występują Houston Rockets. Obecnie jest ona schroniskiem dla osób, które straciły dach nad głową po przejściu huraganu Harvey. Zespół nie był zadowolony z faktu, że musiał ogłaszać sprzedaż w tak niefortunnym momencie, ale rozpoczął proces w lipcu i chciał zamknąć wszystkie kwestie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu NBA.

– Spełniło się moje marzenie – mówi Fertitta. – Leslie Alexander był jednym z najlepszych właścicieli w świecie sportu i bardzo mu dziękuję za daną mi szansę. Na razie nie mogę powiedzieć więcej z uwagi na toczący się proces zatwierdzenia sprzedaży przez NBA, ale jestem naprawdę podekscytowany, że dostałem taką szansę w moim ukochanym mieście – mówił.

NBA musi zatwierdzić sprzedaż Houston Rockets w trakcie spotkania zarządu. Nikt nie spodziewa się, by którykolwiek z właścicieli miał problem z zaakceptowaniem decyzji o przekazaniu drużyny w ręce tak cenionego biznesmena. Alexander cieszy się, że to właśnie Fertitta, ponieważ panowie znają się od 24 lat, co znacznie upłynniło proces sprzedaży Rockets. Alexander kupił drużynę w 1993 za… 85 milionów dolarów. Natomiast Fertitta może i nie stworzył spółki, ale prawdopodobnie zebrał silną grupę inwestorów, ponieważ za zespół zapłaci 2,2 miliarda, a jego wartość wynosi 3,1 według wyliczeń Forbesa.

Zatem przed Houston Rockets dobre czasy. Mają nowego właściciela gotowego pracować na kolejne sukcesy, a także drużynę, która już w kolejnym sezonie chce się postawić Golden State Warriors.

Zobacz także: Polska przegrywa z Francją
fot. U.S. News
Michał Kajzerek
@mkajzerek