No tak… znowu zaczynamy. Jednak skoro temat poruszył sam Doc Rivers, to może coś w tym jest; może faktycznie Kawhi Leonard to gracz, który swoimi umiejętnościami najbardziej przypomina to, co robił Michael Jordan?

 

Lider Toronto Raptors jest w trakcie wspaniałej serii. Podczas play-offów bez wątpienia gracz, który zrobił dla swojej drużyny największą różnicę. Liczby w tym wypadku mówią same przez siebie. W 18 meczach Leonard notował na swoje konto średnio 31,2 punktu, 8,8 zbiórki i 3,8 asysty trafiając 50,7 FG% i 38,8 3PT%. Jeśli utrzyma ten poziom w wielkim finale, Golden State Warriors naprawdę trudno będzie go zatrzymać. Zaprowadził już Raptors do historycznego dla organizacji finału. Teraz ma jej pomóc zapisać na swoje konto pierwsze mistrzostwo.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Z uwagi na to, że ma bardzo duży wachlarz możliwości od ataku po obronę; od trafiania trudnych rzutów w końcówkach, po kluczowe defensywne zagrania – Doc Rivers w jednym z ostatnich segmentów ESPN przyznał, że Kawhi Leonard jest najbliżej tego, co swoją grą prezentował Michael Jordan.

– Jest w lidze wielu wspaniałych graczy, jak LeBron, czy KD, ale żaden z nich nie przypomina tak bardzo Jordana – mówił Doc Rivers. – [Kawhi] ma wielkie ręce, pracę tyłem do kosza, wykończenia, wyskok w górę, świetna gra w obronie i do tego wszystkiego dodaj rzut za trzy – mówi dalej.

Kawhi bez wątpienia zasłużył na każdą pochwałę kierowaną w jego stronę. Prowadząc Raptors do wielkiego finału potwierdził również, że jest graczem, który ma wystarczająco dużo talentu, by przez długie momenty meczów prowadzić cały zespół na własnych barkach, o czym zresztą Kyle Lowry i Serge Ibaka wiele razy mówili pytani o wpływ na grę Raps lidera. Szczerze mówiąc nie możemy się już tych finałów doczekać, bowiem jest kilka zagwozdek, które będą dla tej serii kluczowe, a które spędzają sen z powiek zarówno Nickowi Nurse’owi, jak i Stevemu Kerrowi.

Zobacz także: Poważne problemy właściciela Cavs
fot. Vaughn Ridley/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek