W zeszłym tygodniu świat obiegła informacja, że rok 2018 będzie naznaczony premierami dwóch sygnowanych linii obuwia ze stajni Nike. O ile nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądał but przygotowany dla Giannisa Antetokounmpo, to kicksy przygotowane dla byłego MVP ligi właśnie ujrzały światło dzienne. Nie nazywają się jednak Westbrook 1.

Jordan Fly Next, bo taka jest nazwa najnowszego modelu spod znaku Jumpana, został zaprezentowany w kilku kolorystykach ozdobionych logiem „Why Not?”. Jest to motto życiowe gwiazdy Oklahoma City Thunder. Nie jest powiedziane, że to na pewno model stworzony wyłącznie pod preferencje rozgrywającego OKC. Wiadomo jednak, że kluczową postacią promującą model Fly Next jest właśnie Westbrook.

Zobacz produkty, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie!

Czego możemy się spodziewać po tym modelu? Na pewno trakcja wygląda bardzo zachęcająco. Nie jest powiedziane, jak sprawa będzie wyglądała z systemem amortyzacji, ale znając preferencje gwiazdy OKC możemy spodziewać się poduszki ZOOM Air pod śródstopiem. Jeśli chodzi o sam design, to but wyraźnie nawiązuje do starszych modeli Jordana z przełomu wieków XX i XXI. Tylna sekcja przypomina nam „piętnastki” natomiast panel zakrywający system sznurowania przywodzi na myśl model Air Jordan XVIII.

Czy Russell Westbrook pomoże OKC wejść do fazy Play-Offs w nowych butach? Wszystko zweryfikuje druga połowa sezonu. My nie możemy doczekać się gry w najnowszym modelu marki Air Jordan.

Zobacz także: Powrót Griffina!
Rafał Draganowski
Fot. Sneakernews