Już dzisiaj osiem z szesnastu najlepszych reprezentacji powraca do gry po krótkim odpoczynku. Przed nami pierwszy dzień fazy eliminacyjnej w Stambule.

 

Wszystkie mecze możecie obejrzeć za pośrednictwem LiveBasketball.TV. Miesięczna subskrypcja kosztuje niecałe 7 euro, co jest naprawdę dobrą ceną, gdy wchodzą w nią wszystkie mecze Mistrzostw Europy. Turniej będzie także nadal transmitowany przez TVP Sport. Dzisiaj Polska telewizji serwuje nam starcie Wlochów z Finami i Litwinów z Grekami.

Tak natomiast wygląda harmonogram na cały dzień z EuroBasketem:

11:30 – Ukraina vs. Słowenia

14:15 – Francja vs. Niemcy

17:45 – Finlandia vs. Włochy

20:30 – Litwa vs. Grecja

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Zatem Polacy już dzisiaj rozgrywaliby swój mecz. Nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć, że pewnego dnia PZKosz pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że ich plan – jakikolwiek by on nie był – zawiódł i czas, by rozpocząć wszystko od nowa.

Z kim natomiast zagrają poszczególne pary w kolejnej rundzie? Ukraina i Słowenia łączy się z Łotwą i Czarnogórą, natomiast Niemcy i Francja z Hiszpanią i Francją. Litwa albo Grecja w kolejnej fazie zmierzy się z Chorwacją albo Rosją, natomiast Włosi lub Finowie trafią na Serbie lub Węgry. WĘGRY – awansowały do kolejnej fazy EuroBasketu.

Zobacz także: Nike Maker’s Experience
fot. FIBA.com
Michał Kajzerek
@mkajzerek