Dobre źródła informują, że Philadelphia 76ers i Boston Celtics jeden z meczów sezonu regularnego rozegrają w Londynie. Liga przyzwyczaiła nas do swojej obecności w Europie, ale tym razem przywiezie dwie naprawdę intrygujące drużyny.

 

Spotkania sezonu regularnego NBA rozgrywane w Londynie stały się niemal tradycją i cieszą się ogromną popularnością. W przyszłym sezonie, 11 stycznia w O2 Arena zmierzą się ekipy z Filadelfii i Bostonu. To jeszcze nieoficjalne informacje, ale możemy się już przygotować na polowanie, bowiem o bilety może stoczyć się prawdziwy bój. Doniesieniami podzielił się Keith Pompey, dziennikarz z Philly.

W tym konkretnym meczu to Philadelphia 76ers będzie traktowana jako gospodarz. Zespół z Miasta Braterskiej Miłości zbudował na sezon 2017/2018 naprawdę interesującą rotację. Do utalentowanych młodych graczy przemieszanych z weteranami dołączył właśnie Markelle Fultz, który w najlepszej lidze świata zadebiutuje obok Bena Simmonsa. Szóstki ponownie mogą mieć dwóch kandydatów do nagrody dla najlepszego pierwszoroczniaka sezonu.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Gośćmi będą Boston Celtics, czyli drużyna chcącą rzucić na wschodzie wyzwanie Cleveland Cavaliers. Wczoraj zespół z Bean-City oficjalnie potwierdził zakontraktowanie Gordona Haywarda. Skrzydłowy połączy siły z Isaiah Thomasem oraz Alem Horfordem. Zatem NBA do Londynu zaprosiła dwie ekipy, które w kolejnych rozgrywkach mogą trząść wschodnią konferencją. Taki pojedynek na europejskiej ziemi zapowiada się naprawdę interesująco.

Zobacz także: Simmons w Orlando
fot. Bill Streicher
Michał Kajzerek
@mkajzerek