Wszystko wskazuje na to, że Philadelphia 76ers jest gotowa uchylić Jimmy’ego Butlera kawałek nieba. Jako jedyni mogą mu zaproponować maksymalny kontrakt i ostatnie doniesienia wskazują, że nie będą się przed tym bronić.

 

191 milionów dolarów w 5-letnim kontrakcie – to maksymalna kwota, jaką Szóstki mogą zapewnić Jimmy’ego Butlerowi. Ten w play-offach potwierdził, że potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność i decydować o sukcesach drużyny. W tegorocznej edycji Sixers ostatecznie musieli uznać wyższość Toronto Raptors, niemniej w Philly zbudowali kolektyw, który gdy spędzi ze sobą odpowiednio dużo czasu – może szybko urosnąć do roli głównego faworyta. Dlatego właśnie włodarzom ekipy z Philly zależy na tym, by Butlera w swoich szeregach zatrzymać. W 55 meczach sezonu regularnego dla Szóstek, notował na swoje konto średnio 18,2 punktu, 5,3 zbiórki i 4 asysty trafiając 46,1 FG% i 33% za trzy.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Każda ekipa, która nie ma praw Birda do Butlera może zaproponować 4-letni kontrakt za 141 milionów dolarów. Niewykluczone, że taką ofertę zawodnikowi złożą Los Angeles Lakers. Jimmy jest mocno rekrutowany przez LeBrona Jamesa, jak informują różne źródła. Panowie mieliby połączyć siły i w przyszłym sezonie spróbować wspólnie podbić zachodnią konferencję. Nie wiadomo, jaka jest faktyczna motywacja zawodnika – pieniądze? Czy jednak miejsce i tutaj zapewne Los Angeles i jego blichtr będą dla Butlera pociągające. GM-ów zainteresowanych usługami wolnego agenta będzie bez wątpienia znacznie więcej.

Zobacz także: Nie zdrowie jest najważniejsze
fot. ELIZABETH ROBERTSON
Michał Kajzerek
@mkajzerek