Philadelphia 76ers straciła Marco Belinelliego i Ersana Ilyasovę, ale zakontraktowała Amira Johnsona i sprowadziła Nemanję Bjelicę, z którego zrezygnowała Minnesota Timberwolves. To dobre wieści dla kibiców Szóstek.

 

Amir Johnson został wybrany przez ligę największy twardzielem minionego sezonu. To weteran będący znakomitym wsparciem zarówno dla ataku, jak i obrony. Uzgodnił z Philadelphią 76ers warunki rocznej umowy, prawdopodobnie za minimum. W 74 meczach poprzedniego sezonu, Johnson notował na swoje konto średnio 4,6 punktu i 4,5 zbiórki trafiając 53,8 FG%. Trener Brett Brown ceni sobie jego wsparcie jako weterana.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Ciekawym wzmocnieniem może się okazać Nemanja Bjelica. Minnesota Timberwolves zrezygnowała z praw do zawodnika i wypuściła go na rynek wolnych agentów. Postanowił więc dogadać się z Philadelphią 76ers za pieniądze z wyjątku mid-level. Bjelica ma problemy w obronie, ale świetnie rozciąga grę na dystans i może stworzyć dużo miejsca w środku dla Joela Embiida. W 67 meczach notował średnio 6,8 punktu i 4,1 zbiórki trafiając 46,1 FG% i 41,5 3PT%.

Zobacz także: Ogromne pieniądze dla Bookera
fot. Bill Streicher
Michał Kajzerek
@mkajzerek