Rok w rok, przy okazji zapowiedzi nowego sezonu NBA, wśród drużyn, które mają poczynić największe postępy, niemal zawsze pojawiają się Milwaukee Bucks. W ostatnich 7 sezonach drużyna jednak tylko trzykrotnie pojawiała się w Play Offs, za każdym razem odpadając w pierwszej rundzie. Czy tym razem będzie inaczej?

 

Nie brakowało w tym czasie w Milwaukee uznanych nazwisk. Wszak GM Bucks, John Hammond, o koszykówce pojęcie ma niemałe. Zanim w 2008 roku przejął funkcję po Larrym Harrisie, pracował jako asystent trenera m.in. w Detroit Pistons i Los Angeles Clippers. Odkąd trafił do Bucks, miał nosa do młodych graczy, ściągając do Wisconsin takich graczy jak Brandon Knight, Michael Carter-Williams, Brandon Jennings, czy Tobias Harris. Co roku wydawało się, że zespół grać będzie co raz lepiej, jednak od sezonu 2009/2010 nie zdarzyło się, by Bucks wygrali więcej niż połowę swoich spotkań.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Całkowitą katastrofą okazał się sezon 2013/2014, w którym wygrali zaledwie 15 spotkań. Nadzieja przyszła jednak wraz z jego zakończeniem, gdy do obiecującego Giannisa Antetokounmpo dołączyła gwiazda Duke, Jabari Parker i to właśnie ta dwójka miała stanowić o sile tej drużyny przez następne lata.

Jak Milwaukee Bucks wypadają w obecnych rozgrywkach? Trener Jason Kidd, któremu w Milwaukee dano szansę po wspomnianym sezonie 2013/2014, powoli wdraża swoją filozofię do zespołu i zaraża entuzjazmem gwiazdy młodego pokolenia. Do znakomitych w ofensywie Giannisa i Parkera przed sezonem dołączyło dwóch wybitnych defensorów w postaci Snella i Dellavedovy. Bucks grają atrakcyjnie dla oka, wszak talentu na pewno im nie brakuje, jednak do pełni szczęścia potrzeba im jeszcze nieco więcej zimnej krwi i zgrania. Tym samym ekipa Jasona Kidda jest w tym sezonie równie groźna, co nieprzewidywalna. I tak zwycięstwa nad najlepszymi drużynami w lidze, jak Spurs, czy Cavaliers, pojawiają się równie często, co porażki z Timberwolves, czy Heat.

Póki co, oglądają Bucks możemy być pewni, że zobaczymy dużo tego:

i tego:

https://www.youtube.com/watch?v=dYjW0jO5cBw

…a czy zobaczymy Bucks w Play Offach? Jeśli tylko Jason Kidd będzie potrafił utrzymać koncentrację i mobilizację w tym młodym zespole, o ich wyniki możemy być spokojni. Kolejny sprawdzian już dziś, przeciwko Miami Heat.

Grzegorz Kordylas

Zdj. Aaron Gash