Jamal Murray trafił 9 trójek i został wybrany MVP spotkania, w którym drużyna złożona z zawodników spoza USA zrewanżowała się za zeszłoroczną porażkę.

 

Jak zawsze podczas Rising Stars Challenge było sporo zabawy, mało obrony i trochę emocji w ostatnich minutach meczu. Najlepiej wspominać go będzie Kanadyjczyk Jamal Murray. 19-latek z Denver Nuggets do swoich 36 punktów dołożył 11 asyst i zachwycił publiczność w Nowym Orleanie:

Sprawdź produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Niewątpliwie jedną z atrakcji Rising Stars Challenge była możliwość zobaczenia w akcji dwóch największych talentów z Europy w jednej drużynie. Często porównywani do siebie Nikola Jokic Kristaps Porzingis już są głośnymi nazwiskami i nic nie stoi na przeszkodzie, by przyszłość należała do nich.

Najwięcej punktów w Team World oprócz Murraya uzbierał Buddy Hield (28), a także właśnie Porzingis (24) i Dario Saric (17). W drużynie USA, która tym razem zeszła z parkietu pokonana, błyszczeli Frank Kaminsky (33pkt)Karl-Anthony Towns (24pkt) Jonathon Simmons (19pkt). Ten ostatni postanowił popracować również w obronie:

Wcześniej, MVP Celebrity Game został dobrze znany fanom NBA Brandon Armstrong, czyli po prostu BdotAdot5 z popularnego kanału na YouTube. Parodiujący na co dzień zawodowych graczy Armstrong nie odpuścił im także dzisiaj:

Show skradł jednak Jarrius Robertson. 14-latek cierpiący na przewlekłą chorobę wątroby to w Nowym Orleanie postać znana i powszechnie lubiana. Dziś skradł również serca fanom NBA:

Podczas gdy Jarrius czeka na przeszczep, tutaj można wspomóc jego obecną kurację.

Celebrity Game i Rising Stars Challenge dobiegły końca, a to oznacza jedno – przygotowania do sobotnich konkursów czas zacząć!

Czytaj także: NBA All-Star Weekend 2017 – Rozkład jazdy!
fot. Nathaniel S. Butler
Grzegorz Kordylas