Idą zmiany w całej organizacji. Oklahoma City Thunder po wytransferowaniu dwójki liderów rozpoczyna wszystko od początku. Dlatego zespół na rozgrywki 2019/2020 przygotował odświeżone komplety swoich strojów.

Tym razem Thunder chcą uczcić także pamięć ofiar katastrofy z 19 kwietnia 1995 roku, gdy doszło do zamachu na budynek federalny. Zginęło wówczas 165 osób. To m.in. Thunder pozwolili miastu zmienić swój wizerunek na przestrzeni ostatnich lat. Mimo to w drużynie nie chcą zapomnieć o trudnej przeszłości. Na specjalnej czarnej koszulce ze złotymi elementami pojawiły się godziny 9:01, w której doszło do wybuchu i 9:03, w której rozpoczął się dla OKC nowy rozdział.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Jakiś czas temu Memphis Grizzlies mieli koszulki, które nawiązywała do śmierci Martina Luthera Kinga. Rodzi się jednak pytanie – czy wykorzystywanie tragedii do celów sprzedażowych jest dobrym kierunkiem? Thunder bedą się rzecz jasna bronić kwestiami historycznymi i próbą uczczenia pamięci. Ponadto zobowiązali się wesprzeć finansowo organizację, która dba o najbardziej poszkodowanych tamtymi wydarzeniami.

Pozostałe komplety są odświeżoną wersją poprzednich – pozostały biały, niebieski i pomarańczowy.

 

Zobacz także: Liga niecierpliwych

Michał Kajzerek
@mkajzerek