Argentyna pokonała Wenezuelę nie mając z tym zadaniem większych problemów. To oznacza, że Polska awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata i zagra w najlepszej ósemce turnieju! To niewiarygodny sukces.

Argentyna ograła Wenezuelę 87:67, a to oznacza, że z naszej grupy awansujemy dalej my oraz Argentyna. Obie drużyny mają perfekcyjny bilans 4-0. Zatem w niedzielę czeka nas pojedynek o miejsce nr 1 w drugiej fazie i grę z niżej rozstawionym rywalem, czyli kim? No właśnie – zagramy z Hiszpanią lub Serbią.

Polacy w bardzo emocjonującym meczu ograli Rosję. Znakomite zawody zagrali Adam Waczyński i Mateusz Ponitka. To bez wątpienia jeden z najlepszych dni w historii polskiej koszykówki. Aaron Cel komentując ten mecz autentycznie się poryczał, ale to nie koniec zadania dla tych chłopaków. Znakomite zawody rozegrał także Łukasz Koszarek, dając świetną zmianę. Pochwalić należy także trenera Mike’a Taylora.

Czekamy zatem na rozstrzygnięcia w grupie, gdzie walczy skazane na pożarcie Portoryko oraz realni kandydaci –  Hiszpanie i Serbowie. Ci ostatni w pierwszym meczu rozbili Portoryko, a La Roja pokonała Włochów, którzy także kończą walkę o medale.

Zobacz także: Wygrywamy z Rosją!
fot. Andrzej Romański / PZKosz
Michał Kajzerek
@mkajzerek