Jeff Hornacek zaraz po ostatnim meczu sezonu, otrzymał informację o tym, że nie wróci na stanowisko pierwszego szkoleniowca New York Knicks w kolejnym sezonie. Trener nie wykorzystał danej mu szansy.

 

Za nim dwa nieudane sezony w Big Apple. Szansę Jeffowi Hornackowi dał Phil Jackson, ale Zen Master opuścił już drużynę. Hornacek od nowego zarządu dostał kredyt zaufania i poprowadził Knicks w bieżących rozgrywkach. Jednak zespół po utracie Kristapsa Porzingisa przestał liczyć się w walce. W międzyczasie pojawiało się sporo wątpliwości związanych z relacjami na linii coach-zawodnicy. Media huczały o kłótniach i przepychankach na treningach New York Knicks. Obraz wyglądał źle, więc Knicks postanowili go zmienić. Pierwszy sezon skończył z bilansem 31-51, a drugi 28-53.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Czas na zmiany. Na liście trenerów, którzy mogą zająć stanowisko pierwszego head-coacha Knicks będą m.in. David Blatt, który obecnie pracuje w Turcji, David Fizdale, Mark Jackson, Doc Rivers, Jeff Van Gundy i Jerry Stackhouse. Optymalny scenariusz zakłada zatrudnienie trenera jeszcze przed draftem, by ten mógł ewentualnie zabrać głos w kontekście wyborów, jakie Knicks podejmą. Nie wiadomo jednak, czy do tego czasu zarząd Knicks pozbawi się wszelkich wątpliwości wobec kandydata, na którego ostatecznie postawi.

Zobacz także: Mr. triple-double
fot. Jennifer Stewart
@mkajzerek
Michał Kajzerek