Niestety istnieje bardzo poważne zagrożenie, iż Kristapsa Porzingisa w tym sezonie na ligowych parkietach nie zobaczymy. Skrzydłowy cały czas dochodzi do siebie po kontuzji kolana i w lutym zespół ma podjąć konkretną decyzję w jego sprawie.

 

W oficjalnym oświadczeniu New York Knicks czytamy, że proces leczenia kolana Kristapsa Porzingisa przebiega dobrze. Mimo to dopiero w połowie lutego zostaną wykonane kolejne szczegółowe badania, które pozwolą Knicks określić, jak długo na Łotyszą będą musieli jeszcze czekać. 23-latek jest już w intensywnym treningu z trenerami Knicks, ale na razie nie wchodzi w żaden kontakt. Stara się odzyskać rytm i odbudować formę fizyczną.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli Knicks (9-24), zespół nie potrzebuje przyspieszać powrotu swojej największej gwiazdy. Kluczowe będzie zyskanie wysokiego picku w kolejnym drafcie. O chęci gry w Madison Squar Garden mówił sam Zion Williamson, który jest głównym kandydatem do pierwszego picku kolejnej selekcji. Porzingis urazu nabawił się na początku lutego tego roku. W jego kolanie doszło do zerwania więzadeł, więc przewidywano roczną przerwę dla zawodnika. Latem 2019 Porzingis trafi na rynek wolnych agentów i Knicks mają zrobić co w ich mocy, by podpisać z nim przedłużenie kontraktu.

Zobacz także: Giannis i Bucks rozjechali C’s
fot. Jim McIsaac/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek