Seria Celtics-Sixers, oprócz wspaniałej historycznej rywalizacji w tle, ma też sporo wspólnego z przyszłością. Na parkiecie TD Garden zmierzyli się dziś ze sobą dwaj debiutanci walczący o nagrodę ROTY. Obaj mają za sobą kapitalny sezon i już są ważnymi postaciami w swojej drużynie.

 

Kiedy kibice gospodarzy wymyślają hasła skierowane do twojej osoby, to znak, że już wyróżniasz się na tle całej ligi. Ben Simmons nikomu w środowisku NBA po swoim debiutanckim sezonie obojętny nie jest, a zwłaszcza tym, którzy mają swojego kandydata na Debiutanta Roku. Choć Ben nie jest pierwszym graczem, który najprawdopodobniej zgarnie tytuł ROTY w swoim drugim sezonie w lidze, wypominanie mu tego stało się wśród kibiców rywali powszechnym zwyczajem.

Jeśli nie Ben, to kto jest tym debiutantem?

Po Game 1 to Jayson Tatum ma więcej powodów do radości. Celtics rozegrali kapitalne spotkanie i nie dali gościom dojść do słowa. Simmons rzucił 18 punktów, zaliczył jednak aż 7 strat, a w czwartej kwarcie był bezradny wobec obrony podopiecznych Brada Stevensa. O okrzykach kibiców, które w końcu nie są dla niego niczym nowym, powiedział:

Ani trochę mnie to nie obchodzi, nie zwracam na to uwagi.

Tatum dla odmiany został zapytany o rywalizację z 21-letnim graczem Philly:

W tym momencie jestem skupiony na wygrywaniu meczów, nie bezpośrednich pojedynków. Na tym etapie liczy się tylko drużyna.

Trzeba przyznać, że dawno nie byliśmy świadkami tak elektryzującej serii w kontekście pojedynku dwóch debiutantów. O tym, jak utalentowana jest tegoroczna klasa niech świadczy fakt, że przez ostatnie 20 lat nie mieliśmy w lidze pierwszoroczniaka, który rzuciłby 20 punktów w 3 meczach play-offs z rzędu. W tym roku dokonali już tego Jayson Tatum i Donovan Mitchell.

Simmons także zapisuje się na statystycznych kartach historii. Sixers wygrali 20 z 21 poprzednich pojedynków, a Ben w tym czasie notuje średnie na poziomie triple-double.

Czy można podzielić nagrodę ROTY na trzech graczy?

Grzegorz Kordylas
Czytaj także: Oladipo: Odpoczynek? Wracam do pracy!