Nasz kandydat numer jeden do występu w Konkursie Wsadów nie przestaje zadziwiać. Donovan Mitchell to najlepszy powód do tego, by śledzić mecze Utah Jazz, o czym dobitnie przekonali się dziś zawodnicy i kibice w Sacramento.

 

Sprawdźcie kogo jeszcze wytypowaliśmy do konkursu wsadów!

Debiutant w składzie Jazz zaliczył kolejny udany występ i dodał do swojej kolekcji dwa spektakularne wsady. Najpierw wykończył kontrę efektownym windmilem na oczach Bogdana Bogdanovica, a w drugiej połowie minął defensywę i przeleciał nad pomalowanym pakując piłkę w stylu, do jakiego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Mimo tego nadal robi ogromne wrażenie:

Po raz piąty w tym sezonie Mitchell rzucił ponad 30 punktów i poprowadził Jazz do zwycięstwa, dopiero drugiego w 2018 roku. Mimo znakomitych występów, trener Quin Snyder ma do swojego podopiecznego kilka zastrzeżeń:

Grał dziś bardzo dobrze. Ale jest sporo rzeczy związanych z defensywą, o których jeszcze usłyszy. Musi iść do przodu w każdym aspekcie gry. On doskonale o tym wie i chce to robić.

Jazz pokonali Kings 120:105, a wychowanka Louisville wspomógł Rodney Hood, który dorzucił z ławki 25 oczek. Dla Sacramento była to 6. porażka z rzędu i 10. w ostatnich 13 meczcah.

Czy Waszym zdaniem Mitchell jest najbardziej efektownym zawodnikiem, który w tym roku dołączył do NBA?

fot. Youtube
Czytaj także: Starzy dobrzy Splash Brothers