Technika rzutu Markelle Fultza to temat szeroko komentowany odkąd tylko wychowanek Washington dołączył do ligi. W nowym sezonie widać postępy, nadal jednak 20-latkowi przydarzają się małe wpadki. Taka jak w dzisiejszym meczu przeciwko Heat.

 

Jego najlepszy występ w tym sezonie to 16 punktów przeciwko Atlanta Hawks. Na linii osobistych nie staje zbyt często, jeśli jednak już mu się to zdarza, trafia z niej 57% rzutów. Jeśli myślicie, że to słabo, jak na rozgrywającego, spójrzcie na jego zeszłoroczne cyfry.

Dziś w meczu z Heat, Fultz zaskoczył wykonaniem osobistego nawet własnych kolegów z drużyny.

Markelle Fultz Shoots Ugly Free Throw

Markelle Fultz's free throw looks like Charles Barkley's golf swing 🤢

Opublikowany przez NBA Memes Poniedziałek, 12 listopada 2018

Technika wykonywania rzutów osobistych nie jest jego mocną stroną. Fultz spędził lato trenując ją razem z Drew Hanlenem, jednym z najpopularniejszych trenerów osobistych wśród graczy NBA. Jak się jednak okazało, obaj panowie zakończyli niedawno współpracę i nawet ze sobą nie rozmawiają.

Kibice 76ers mają pełne prawo obawiać się o formę strzelecką ich rozgrywającego. Po pierwszym meczu sezonu regularnego, Hanlen był pełen wiary w swojego podopiecznego i przyznał, że latem pracował wyjątkowo ciężko:

Dojdzie do wprawy. Przebył długą drogę. Pracował ciężej, niż ktokolwiek, z kim pracowałem nad powrotem na parkiet. Ale forma przyjdzie. Potrzeba tylko czasu.

Na szczęście Markelle ma dopiero 20 lat i jeszcze sporo przed nim. Teraz wszystko zależy tylko od niego.

Czytaj także: 9 lat temu…Wade zdemolował Varejao!