Mistrzostwa Świata FIBA 3×3 U18 to prawdziwa wylęgarnia talentów. Ci, którzy oglądają mecze reprezentacji kobiet USA mają okazję odkryć to, co skauci w Stanach wiedzą od dłuższego czasu – Hailey van Lith to unikatowy talent.

 

Van Lith, którą śmiało można uznać za objawienie tych mistrzostw na arenie międzynarodowej, doczekała się już materiału na swój temat w magazynie SLAM. Występując w Cashmere High School notowała w minionym sezonie średnio 34,4 punktu, 8,3 zbiórki, 5,2 przechwytu i 4,9 asysty na mecz i doczekała się nagrody Zawodniczki Roku w stanie Waszyngton.

W barwach szkoły rzuciła już ponad 2000 punktów, zaliczając także mecze z triple-double na koncie.

Od wczoraj możemy oglądać ją na boiskach w Mongolii, gdzie momentalnie zawładnęła parkietem. Amerykanki wygrały dwa dotychczasowe mecze, a pojutrze zagrają z reprezentacją Polski. Podopieczne Rafała Czyszpaka nie zaczęły turnieju tak udanie jak ich czwartkowe rywalki – w meczach z Węgierkami i Nowozelandkami przegrały odpowiednio 10:11 i 4:21.

Hailey Van Lith – Day 2 – #3x3U18 World Cup 2019

Hailey van Lith 🇺🇸 is a walking fire emoji 🔥🔥🔥 #3x3U18 🔥

Opublikowany przez FIBA3x3 Wtorek, 4 czerwca 2019

Van Lith na liście swoich osiągnięć ma już złoty medal Mistrzostw Świata kobiet U17 i Młodzieżowych IO w koszykówce 3×3.

fot. SLAM
Czytaj także: Warriors w tarapatach!