Powoli do celu i szturmem do najlepszej ósemki świata. Tak w skrócie można opisać drogę do ćwierćfinału obu zespołów. FIBA wspomogła nas w tym opisie, publikując video upamiętniające najlepsze akcje z dwóch pierwszych rund turnieju.

Przez ostatnie 52 lata Hiszpanie raz za razem wygrywali międzynarodowe medale, podczas gdy Polacy w każdych kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Świata musieli uznawać wyższość swoich rywali.

W tym czasie wystąpili 17-krotnie w finałach Mistrzostw Europy. W latach 1963-1971, nasza reprezentacja przecież aż pięciokrotnie kończyła ten turniej w pierwszej czwórce. W kolejnych latach do sukcesów tamtych drużyn, prowadzonych przez Janusza Wichowskiego, Mieczysława Łopatkę, czy Bohdana Likszo, nie nawiązała już jednak żadna reprezentacja.

I tak oto przenosimy się o pół wieku do przodu i możemy podziwiać naszą kadrę na Mistrzostwach Świata. Po cennej lekcji od Argentyny podopieczni Mike’a Taylora mogli przygotować się na kolejnego klasowego rywala. Hiszpanie dzięki Rubio i Llullowi w składzie także potrafią grać szybką koszykówkę, są jednak jedną z najstarszych drużyn na turnieju i ich styl gry różni się od tego, który zaprezentowali nam Campazzo i spółka.

No to popatrzmy jak radzili sobie w poprzednich spotkaniach. Zapowiedź dzisiejszego ćwierćfinału znajdziecie TUTAJ.

fot. FIBA
Sprawdź wszystkie pary ćwierćfinałowe!