Drugi dzień zmagań o tytuł koszykarskiego Mistrzostwa Europy przyniósł kolejne emocje i fantastyczne występy. Przyglądamy się najlepszym akcjom z piątkowych spotkań na Eurobaskecie!

 

Do takich kompilacji przyzwyczaiła nas liga NBA i trzeba przyznać, że poziom zaprezentowanych powyżej zagrań przypomina ten z najlepszej ligi świata. Nic dziwnego, skoro w głównej roli możemy oglądać europejskich graczy, którym amerykańskie parkiety nie są obce.

Mamy więc no look pass od Sergio Rodrigueza do Pau Gasola i alley oop do Vladimira Mihailovica z tego samego spotkania Hiszpanii z Czarnogórą. Mecz zapowiadał się ciekawie ale ostatecznie obrońcy tytułu zdemolowali swoich rywali i wygrali różnicą 39 punktów. Ze świetnej strony w meczu Serbia – Łotwa pokazał się Bogdan Bogdanovic, a popisową akcją poderwał kibiców z miejsc pod koniec pierwszej kwarty. Ostatecznie Serbowie pokonali Łotyszy, którym nie pomógł Kristaps Porzingis. Unicorn udowodnił jednak, że jest w formie i koledzy z drużyny mogą z nadzieją patrzeć na zbliżające się potyczki z nieco mniej wymagającymi rywalami od Serbów. Długo nie musieli z resztą czekać – już dziś pokonali Belgów 92:64, a Porzingis popisał się 27 punktami.

Zestawienie zamyka Aleksei Shved, który celnym rzutem za 3 odłożył do lodówki mecz Rosja – Turcja. Spotkanie w grupie D zamykało wczorajsze zmagania i śmiało można powiedzieć, że była to wisienka na torcie piątkowych zmagań Euroasketu. Ostatecznie Rosjanie wygrali 76:73.

Grzegorz Kordylas
Czytaj także: Polska z pierwszym zwycięstwem Eurobasketu!
fot. FIBA