Gwiazda Miami Heat podjęła decyzję w sprawie swojej najbliższej przyszłości. Jeżeli Dwyane Wade nie zmieni decyzji w międzyczasie, przed zawodnikiem ostatni sezon w karierze. Czeka nas zatem klasyczne tournee pożegnalne.

 

Dwyane ogłosił decyzję w specjalnym wideo. Nazwał ją najtrudniejszą w życiu. 3-krotny mistrz NBA wraca do Miami Heat na ostatni sezon w karierze. Ostatnie cztery miesiące D-Wade spędził na rozważaniu różnych opcji. Zastanawiał się, szukał odpowiedzi i rozmawiał. Jeszcze kilka dni temu odejście na emeryturę – już w tym momencie – było dla Wade’a bardzo konkretnym rozwiązaniem, za którym przemawiało wiele argumentów.

– Uważam, że zawsze robiłem tak, bym czuł się ze swoimi wyborami dobrze. Czuję, że teraz też robię dobrze i zapraszam Was, byście dołączyli do mnie na ostatni taniec – mówi Wade. – Dałem tej grze wszystko, co miałem i jestem z tego bardzo zadowolony. Teraz dam jej to, co mi pozostało – dodaje.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Podpisanie rocznego kontraktu z Heat oznacza, że w rotacji zespołu nie ma już wolnych miejsc i skład na rozgrywki 2018/2019 został zamknięty. Nie wiemy jeszcze, na jakie warunki Wade z zespołem się dogadał. W podjęciu tej decyzji Dwyane’owi pomógł także Erik Spoelstra, który kilka dni temu rozmawiał z zawodnikiem na temat jego możliwości. Skupili się na tym, czy D-Wade nadal jest w stanie dawać z siebie maksimum i czy jest w stanie udźwignąć to fizycznie.

Kluczowa była dla Wade’a również kwestia jego rodziny. Chciał postawić ją na pierwszym miejscu. Dostał jednak wsparcie, które przekonało go, że warto wrócić. Zdrowy Dwyane nadal jest w stanie pomóc. Wrócił do Miami zimą tego roku po średnio udanych okresach w Chicago i Cleveland. W trakcie rozgrywek 2018/2019 pomoże trenerowi Spo w budowaniu składu opartego o młodych utalentowanych. Wade nie wracałby jednak, gdyby nie miał gwarancji gry. Zapewne ma jeszcze ochotę na kilka game-winnerów.

Zobacz także: Stern chciał powstrzymać Jamesa
fot. Jasen Vinlove
Michał Kajzerek
@mkajzerek