Prędzej czy później Ty Lue mógł się spodziewać tego telefonu. Teraz LeBron James oraz cała jego otoczka to problem Luke’a Waltona. Młody szkoleniowiec znalazł się w specyficznej sytuacji i chce być na nią jak najlepiej przygotowany.

 

Szkoleniowiec Los Angeles Lakers postanowił więc wykonać kilka telefonów i zapoznać się z rodzajem wyzwania, jakiemu stawi wkrótce czoła. Walton rozmawiał już z Tyronnem Lue – head-coachem Cleveland Cavaliers oraz Brianem Shaw.

Wyprzedaż w Nike! Z kodem 20EXTRA dodatkowe 20% rabatu do rzeczy na wyprzedaży!

– Chciałem mu powiedzieć, że te całe gówno, jakie mówią o LeBronie, to nieprawda. On taki nie jest – twierdzi Lue. – Twierdzą, że jest surowy dla trenera i dla całego zespołu. Ale wcale tak nie jest i to mu chciałem przekazać. Wszyscy, z którymi LeBron współpracuje są profesjonalistami. To media tworzą całą otoczkę. Bron wszystko robi tak, jak należy i nikt z zewnątrz się nie wtrąca. Najważniejsze jest to, by poradzić sobie z dziennikarzami – dodaje.

Walton zadzwonił również do Erika Spoelstry, który współpracował z Jamesem przez cztery lata w Miami, gdzie panowie razem zdobyli dwa mistrzowskie tytuły. Walton na tym etapie po prostu odrabia lekcje i pokazuje w ten sposób, że jest profesjonalistą próbującym mieć sytuację pod kontrolą. Do tej pory musiał sobie radzić wyłącznie z młodzieżą i środowisko chwali go za dyscyplinę, jaką utrzymywał. Chce podejść do LeBrona odpowiednio i doświadczenia jego kolegów po fachu na pewno mu w tym pomogą. To może być przygoda życia Waltona.

Zobacz także: Wymiana trzech ekip
fot. Isaiah J. Downing
Michał Kajzerek
@mkajzerek