Podczas gdy większość obserwatorów śledzi ruchy najistotniejszych wolnych agentów, Golden State Warriors po cichu robią swoje i zbierają drużynę na miarę faworyta do mistrzostwa 2019. Po przedłużeniu umowy z Durantem i podpisaniu DeMarcusa Cousinsa, Dubs planują ściągnąć do Oakland całkiem niezłego zadaniowca.

 

Jak donosi ESPN, Utah Jazz zrezygnowali z kontraktu Jonasa Jerebko i w sobotę stał się on wolnym agentem. Warriors wyczuli okazję i Szwed niemal na pewno od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Mistrzów NBA. W minionym sezonie Jerebko zagrał w 74 meczach dla Utah Jazz po raz kolejny udowadniając, że może być silną częścią ekipy walczącej na najwyższym szczeblu. Rok wcześniej był ważnym ogniwem z ławki Brada Stevensa, kiedy Celtics dotarli do Finałów Konferencji. Dla Warriors, którzy wiosną raczej nigdzie się nie wybierają, taki ruch może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wyprzedaż w Nike! Z kodem 20EXTRA dodatkowe 20% rabatu do rzeczy na wyprzedaży!

31-letni Jerebko nie oddaje zbyt wielu rzutów, ale gdy już to robi, jego skuteczność jest na dobrym poziomie. W barwach Jazz trafiał 46% z gry i 41% za trzy. Jego największą siłą jest jednak gra w defensywie, a grając dla Quina Snydera i Brada Stevensa udowodnił, że świetnie odnajduje się w systemie nastawionym na dominację w obronie.

Jerebko może podpisać z Warriors kontrakt za minimum dla weterana.

Grzegorz Kordylas
fot. AP Photo/Kelvin Kuo
Czytaj także: Thunder pozbędą się kontraktu Melo?