Co najmniej dobrze, patrząc na wyniki Golden State Warriors. Wszystko wskazuje na to, że Stephen Curry nie wróci do gry przed świętami. Zawodnik ciągle nie jest gotowy fizycznie, a w Oakland na pewno nie będą ryzykować.

 

Klay Thompson w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że nie odczuwa dużej różnicy w ustawieniach bez Stephena Curry’ego. Trik Golden State Warriors polega na tym, że Steve Kerr ustawił swój zespół w pozycji, która zapewnia nieustanny ruch piłki i ruch graczy. Dzięki temu każdy zawodnik może być play-makerem i obowiązki nie spadają na jedną konkretną postać. Choć Kevin Durant poczuł, że dla dobra drużyny musi wrzucić drugi bieg i zapełnić lukę po Currym. Skrzydłowy w ostatnich pięciu meczach swojego zespołu prezentował się wybornie. Notował średnio 30,8 punktu, 9,6 zbiórki, 6,8 asysty i 2,6 bloku trafiając 50,9% z gry i 39,4% za trzy.

W zasadzie nie widać w żadnym stopniu, by Warriors cierpieli przez brak Curry’ego. Ten w 23 meczach rozgrywek zdobywał średnio 26 punktów i rozdawał 7 asyst trafiając 38% za trzy. Warriors grają z dużym przekonaniem w to, co gwarantuje im system. Steve Kerr nadal nie jest zadowolony z poziomu koncentracji i regularności ekipy, ale ma jeszcze dużo czasu, by naprostować wszystko przed najważniejszą częścią rywalizacji. Curry w międzyczasie leczy kontuzjowaną kostkę i ostatnie doniesienia sugerują, że przerwa się przedłuży, ponieważ zawodnik nadal nie jest gotowy.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

W międzyczasie z problematycznym barkiem mierzy się Draymond Green. Warriors początkowo nie spodziewali się, że problem skrzydłowego będzie tak poważny. Cały czas jednak coś Draymondowi przeszkadza, przez co brakuje mu komfortu gry. Zatem Warriors stanęli przed trudnym wyzwaniem. Durant twierdzi, że bez Stepha mistrzowie muszą grać w nieco innym stylu. Były MVP wskazuje na brak gracza, który swoimi penetracjami ściąga całą obronę do środka i otwiera przestrzeń dla kolegów na dystansie. Siła przyciągania Stepha jest niepodważalna. Jednak Warriors udało się to zniwelować.

Trener Kerr podkreśla, że Durant wykazał się dużym profesjonalizmem przejmując obowiązki Stepha w tak “piękny sposób”. Dokładnie takich słów szkoleniowiec Warriors użył. Mistrzowie wygrali osiem meczów z rzędu i z bilansem 23-6 zajmują drugie miejsce w tabeli zachodniej konferencji. Starają się gonić Houston Rockets, ale ekipa z Teksasu kontynuuje serię zwycięstw. W meczu z Milwaukee Buck przedłużyła ją do trzynastu. Niestety ostatnie wieści w sprawie Curry’ego prawdopodobnie oznaczają, że 2-krotnego MVP nie zobaczymy w świątecznym starciu z Cleveland Cavaliers. Warriors spróbują się zrewanżować ekipie z Ohio za zeszłoroczną porażkę.

Zobacz także: Bryant pod kopułą
fot. Tony Dejak
Michał Kajzerek
@mkajzerek