Sąd najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił decyzję o zakazie bukmacherki sportowej, co otwiera drzwi do zalegalizowania zakładów we wszystkich stanach Ameryki. Adam Silver czekał na to od bardzo dawna.

 

To duży przełom, bo pozwala na legalizację zakładów bukmacherskich we wszystkich stanach. Do tej pory jedynym wyłączonym spoza federalnego zakazu była Nevada. Sąd Najwyższy Stanów uchylił ban i zapewnił wielu podmiotom możliwość zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Teraz Kongres może sam zdecydować o regułach, na jakich będą funkcjonowały Stany w kontekście zakładów. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że każdy stan ustanowi własne prawa.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Wszystko rozpoczęła kwestia poruszona przez stan New Jersey, który był gotów zalegalizować bukmacherkę, ale przeszkadzało mu prawo nie mające racji bytu. Władze zwróciły się z problemem do Sądu Najwyższego i ten postanowił zakaz zdjąć. Komisarz Adam Silver już od kilku lat powtarzał, że to wyłącznie kwestia czasu. Sternik NBA doskonale zdaje sobie sprawę, jak wiele liga może na tym zarobić. NBA chce mieć w tej sprawie głos, bo zdaje sobie sprawę, że straciła już wiele milionów na zakładach, które obejmowały “jej produkt”.

Rzekomo Silver jest gotowy wystosować przepis, w którym 1% zysków z zakładów NBA będzie wędrował na konto ligi. Komisarz nie ma cienia wątpliwości, że to się im po prostu należy za fakt wykorzystania wizerunku. Chociażby dlatego, że liga wyda w tym roku 7,5 miliarda dolarów na kreowanie własnej marki. Co więcej, sternik wystosował oświadczenie, w którym informuje, że jest gotów współpracować z władzami nad wszelkimi rozwiązaniami zmierzającymi do wprowadzenia sprawiedliwych praw dotyczących bukmacherki. Przed nimi jeszcze długa droga.

Zobacz także: Schroder nie ma ochoty na przegrywanie
fot. Bob Donnan
Michał Kajzerek
@mkajzerek