Charlotte i Milwaukee zdecydowali się na ruch!

 

Wymiana pomiędzy Hornets i Bucks nie jest hitem zamykającego się niedługo okna transferowego w NBA. Jednakże ten ruch może trochę zmienić w walce o najlepszą ósemkę na Wschodzie NBA.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

W ramach tej wymiany do Charlotte powędrował Miles Plumlee w zamian za Spencera Hawesa i Roy’a Hibberta. By wymiana ta doszła do skutku Bucks zdecydowali się zwolnić Steve’a Novaka.

Póki, co na papierze wymiana ta prezentuje się zdecydowanie na korzyść Bucks, którzy wzmocnili swój i tak bogaty frontcourt o dwóch doświadczonych graczy. „Kozły” zyskały również na polu finansowym, bowiem kontrakt Hibberta kończy się po tym sezonie, natomiast umowa Hawesa posiada „player option” na sezon 2017/2018 (ok. 6 milionów dolarów).

Hornets pozyskując Milesa Plumlee’ego starają się zapewnić solidnego zmiennika dla Cody’ego Zellera. Liczą prawdopodobnie też na lepsze „kliknięcie” Milesa dzięki większej ilości minut niż miało to miejsce w Bucks. Lepsze występy Plumlee’ego mogą pomóc w zmianie postrzegania jego nowego kontraktu podpisanego latem 2016 roku (4 lata/ 12,5 miliona dolarów rocznie).

Zobacz także: Linijka dnia: Hardaway Junior niczym Senior
fot. Benny Sieu
Michał Górny