Wygląda na to, że Doncić-mania ogarnęła nie tylko Dallas ale całe NBA. Akcje młodego słoweńskiego skrzydłowego co tydzień lądują w przeglądzie najefektowniejszych akcji tygodnia. Ludzie piszą  piosenki na jego cześć. W głosowaniu do Meczu Gwiazd z wynikiem ponad 3,3 mln głosów plasuje się na drugim miejscu zaraz po King Jamesie. Maverics trafili szóstkę w totka w drafcie i mogą spokojnie patrzeć w przyszłość.  Niestety nie wszyscy w zespole poddali się euforii. Dennis Smith Jr.,  jeden z liderów zespołu w poprzednim sezonie i ich najbardziej perspektywiczny gracz ma wyraźny problem z byciem „numerem dwa” w zespole.

 

 

Jak donoszą media Smith nie może pogodzić się z pomniejszoną rolą w zespole i  zażądał sprzedaży do innego zespołu. Według ESPN miało dojść również do spięcia na linii zawodnik trener. Denis miał wrócić na parkiet po kontuzji już w poprzednim tygodniu ale został odsunięty od zespołu na parę meczów, tak aby władze klubu miały czas na rozwiązanie tej konfliktowej sytuacji.  Dotychczasowemu, głównemu rozgrywającemu zespołu przeszkadza fakt, że teraz głównym kreatorem ma być Doncić a on ma go uzupełniać i grac więcej bez piłki.  Nie pomaga również fakt , że ten sezon dla Smitha Juniora nie rozpoczął się najlepiej. Mimo trochę lepszej skuteczności notuje mniej punktów, zbiórek, asyst przy podobnej ilości rozegranych minut.  Jest postrzegany jako gracz, który nie widzi partnerów i za długo przetrzymuje piłkę w swoich rękach. Jego średnie z tego sezonu to 12,6 pkt, 3,9 asysty, 2,6 zbiórki i 3,1 straty na mecz.

Pamiętajcie, że pod tym linkiem mamy dla Was kod na dodatkowe -20% na Nike.com!

W tym samym czasie 20 letni Luka gra jak weteran. Z 20 pkt, 5 asyst i prawie 7 zbiórek  jest pierwszym rookie od czasów Granta Hilla, który przekroczył statystyki 18-6-4. Pozostali zawodnicy uwielbiają z nim grać. Doncić chętnie dzieli się piłką i uruchamia swoich kolegów.

Póki co, władze klubu nie chcą pozbywać się Dennisa. Wierzą, że ma ogromny potencjał i może koegzystować na parkiecie ze Słoweńcem. W swoim pierwszym sezonie pokazał przebłyski bardzo dobrego gracza. Wszyscy liczą, że duet młodych gwiazd zespołu się „dotrze” co w rzeczywistości oznacza, że Dennis Smith Jr dostosuje się do stylu gry Doncića, który w bardzo krótkim czasie stał się naturalnym liderem zespołu.

Czytaj także: Linijka Dnia: Spółka Rose-Towns
Fot. Tim Heitman
Tomasz Kubień