Gdybyśmy zatrzymali sezon dzisiaj, w tym momencie, to układ pojedynków wyraźnie sugeruje, że pierwsza runda playoffs ciekawsza będzie na zachodzie. W pojedynku Portland przeciwko Oklahomie trudno wskazać oczywistego faworyta. Na wschodzie, przynajmniej na papierze „wielka czwórka” faworytów powinna wygrać swoje rundy.

 

 

Tak wyglądałby rozkład pojedynków pierwszej rundy, gdyby playoffy wystartowały dzisiaj:

Na wschodzie analitycy wyraźnie wskazują gospodarzy jako faworytów. Wyjątkiem jest pojedynek aktualnie „czwórki” z „piątką” czyli Indiany i Bostonu. Z jednej strony mamy Boston, czyli zespół z ogromnym potencjałem, szerokim składem, ale jednak gdzieś, coś nie pozwala im tego potencjału w pełni pokazać.  Z drugiej strony jest Indiana, która po stracie Viktora Oladipo ambicją i wysiłkiem całego zespołu wciąż trzyma się na topie wschodu. Mimo wszystko zdecydowanie więcej szans daje się zespołowi z Bostonu.

 

Na zachodzie analitycy stawiają na gładkie roztrzygnięcia Golden State i Houston. Pojedynek Portland z Oklahomą szykuje się za to na prawdziwą wojnę. Oklahoma co prawda wygrała ostatnio przeciwko Toronto, a Westbrook o dziwo rzuca coraz lepiej, ale gra całego zespołu w ostatnich dwóch tygodniach naprawdę nie powala. Bilans 4 zwycięstw w ostatnich 10 meczach wygląda mało przekonywająco. Portland po masakrze jaką urządził im New Orlean rok temu na pewno będą gotowi. Lillard swoją grą w obecnym sezonie zagwarantował sobie miejsce w ALL NBA TEAM. Kontuzjowany C.J. McCollum ma być podobno w pełni gotowy na playoffs.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Równie ciekawie wyglądałby pojedynek Nuggets przeciwko Jazz. Zespół z Denver gra fenomenalnie w obecnym sezonie, ale młodzi liderzy zespołu jeszcze nie doświadczyli gry w playoffs i nikt nie wie czego się po nich spodziewać. Utah natomiast to zespół doświadczony i zaprawiony w bojach. Pytanie tylko czy Donovan Mitchell dostanie wsparcie w ataku od swoich kolegów.

A waszym zdaniem, który pojedynek zapowiada się najciekawiej? gdzie szukalibyście niespodzianki?

 

fot: USAToday
Tomasz Kubień