Sobotnie popołudnie na rynku transferowym upłynęło dość spokojnie w porównaniu z tym, z czym musieliśmy mierzyć się w tygodniu. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic – telefony Generalnych Menedżerów wszystkich 30 drużyn wciąż dzwonią, a kolejne wymiany i nowe kontrakty wiszą w powietrzu.

 

Zbroją się Golden State Warriors, weterani zmieniają kluby, a młodzi walczą w Lidze Letniej. Wczoraj do skutku doszła wymiana między Charlotte Hornets, Chicago Bulls i Orlando Magic, w ramach której miejsce pracy zmienić musiało czterech zawodników.

Do Hornets: Bismack Biyombo.

Do Magic: Timofey Mozgov, Jerain Grant.

Do Bulls: Juliyan Stone.

Wyprzedaż w Nike! Z kodem 20EXTRA dodatkowe 20% rabatu do rzeczy na wyprzedaży!

Timofey Mozgov został wymieniony po raz drugi w ciągu zaledwie kilku dni. Wcześniej Brooklyn Nets oddali go do Charlotte za Dwighta Howarda. Obaj panowie nie spędzili więc w nowych klubach zbyt wiele czasu. Rosjanin od wczoraj jest zawodnikiem Orlando, a Dwight kilka dni temu podpisał kontrakt w Waszyngtonie.

Najlepszego zawodnika w wymianie zdecydowanie otrzymali Hornets, dla których był to kolejny ruch po ściągnięciu do Charlotte Tonego Parkera. Kibice w Buzz City nadal nie są jednak pewni przyszłości swojej największej gwiazdy, Kemby Walkera, który od dłuższego czasu jest bohaterem plotek z udziałem kilku zespołów.

Losy wszystkich wolnych agentów tego lata śledzić możecie TUTAJ.

Czytaj także: Devin Booker złożył podpis!
fot. John Raoux/Associated Press