Dwukrotny zwycięzca konkursu wsadów właśnie podpisał lukratywną umowę sponsorską ze swoim nowym dostawcą obuwia sportowego. Dotychczas związany z Nike, zawodnik Chicago Bulls wczoraj związał się kontraktem z firmą Adidas. Ile zarobi Zach Lavine?

35 milionów dolarów płatne w 4 lata. Pieniądze musiały tutaj grać dużą rolę, ponieważ na mocy umów z pracodawcami 22 latek zarobił do tej pory w NBA „tylko” 6 i pół miliona. Wygląda na to, że niemiecki producent do dziś próbuje odreagować klęskę, jaką było nie podpisanie kontraktu z Michaelem Jordanem. Po transferach Derricka Rose’a, Adidas znów stawia na młodego i atletycznego zawodnika w barwach Chicago Bulls. Oby nie było to swego rodzaju fatum, które sprowadzi na Lavine’a plagę kontuzji tak jak było w przypadku D-Rose’a. Były gracz Timberwolves, póki co, zmaga się z końcowym etapem rehabilitacji po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie w poprzednim sezonie.

Sprawdź produkty wybrane dla Ciebie!

W jakim modelu zagra Zach LaVine? W sezonie 2016-17 biegał w Nike Hyperdunk 2016 low. Możemy się spodziewać, że teraz też wybierze raczej jakiś model przed kostkę. Tymczasem na środek listopada zaplanowano pierwsze treningi Zacha z drużyną. Do gry na pełnym kontakcie jest jeszcze daleka droga. Oczywiście liczymy na jak najszybszy powrót atletycznego obrońcy do gry. Trzymamy też kciuki, że tak groźna kontuzja oszczędziła jego talent do powietrznych akrobacji i jeszcze nie raz zobaczymy go w akcji.

W swojej karierze Zach LaVine zdobywa średnio 13.7 punktu, 2.9 zbiórki i 3.2 asysty na mecz. Czy u boku Lauri Markkanena w Chicago jego średnie poszybują w górę?

Zobacz także: Odważyłbyś się przeciwko nim zagrać?
Rafał Draganowski
Fot. Slamonline