Jeszcze dziś rano informowaliśmy o tym, że New York Knicks zwolnili Jeffa Hornacka z funkcji trenera pierwszego zespołu. Teraz dochodzą nas wieści z Orlando, gdzie Magic mieli rozwiązać umowę z Frankiem Vogelem.

 

Po bardzo udanym początku sezonu wydawało się, że Magic wreszcie odwrócą swoje losy i po raz pierwszy od czasów Dwighta Howarda powalczą o miejsce w pierwszej ósemce Wschodu. Kolejne miesiące brutalnie zweryfikowały jednak możliwości podopiecznych Franka Vogela, którzy ostatecznie zakończyli sezon na 14. miejscu w tabeli z zaledwie 25 zwycięstwami na koncie. Odpowiedzialnością za kolejny sezon usłany porażkami obarczony został właśnie Vogel, który po dwóch latach trenowania Magic może ,,pochwalić” się bilansem 54-110.

Od czasu, gdy po raz ostatni występowali w play-offs (11/12), Magic zwolnili już czterech trenerów. 6-letnia przerwa w występach w play-offs to najdłuższa taka luka w historii organizacji powstałej w 1989 roku. Frank Vogel dużo lepiej radził sobie jako trener Indiana Pacers. Z Paulem Georgem w składzie Pacers dwukrotnie awansowali do Finałów Konferencji. Zarząd Magic zapowiedział, że momentalnie rozpocznie poszukiwania nowego szkoleniowca.

Grzegorz Kordylas
fot.Fernando Medina/NBAE via Getty Images
Czytaj także: Zapowiedź pierwszej rundy PO: Jazz-Thunder