LeBron James i Kevin Durant postanowili zabrać głos w sprawie prezydentury Donalda Trumpa po ostatnich wydarzeniach na Florydzie. Gwiazda Cleveland Cavaliers stwierdziła po prostu, że Trump wszystkich ludzie ma w głębokim poważaniu.

 

Na komentarze LeBrona Jamesa odpowiedziała Laura Ingraham z Fox News. W publicznym wystąpieniu wprost stwierdził, że zarówno LBJ, jak i Kevin Durant powinni się zamknąć i kozłować…

– Muszą tak kłapać cały czas? Na nieszczęście masa dzieciaków i niektórzy dorośli biorą te ignoranckie komentarze poważnie. Można wyciągnąć z tego lekcję – oto co się dzieje, gdy próbujesz opuścić liceum rok przed maturą by dołączyć do NBA. Oto co się dzieje, gdy pytasz o polityczną radę kogoś, komu płacą 100 milionów dolarów rocznie za odbijanie piłki. LeBron, Kevin obaj jesteście świetnymi koszykarzami, ale nikt na was nie głosował. Miliony wybrały Trumpa by był ich trenerem. Więc trzymajcie swe polityczne komentarze dla siebie albo jak to ktoś kiedyś powiedział „zamknij się i kozłuj piłkę”.

LeBron James i Kevin Durant swoich wypowiedzi udzielili podczas nagrywania odcinek UNINTERRUPTED, który w całości możecie obejrzeć poniżej.

LeBron zresztą zdążył już zareagować na słowa dziennikarzy wrzucając zdjęcie na Instagrama.

#wewillnotshutupanddribble

Post udostępniony przez LeBron James (@kingjames)

Warto zaznaczyć, że w podobnym tonie do LeBrona Jamesa i Kevina Duranta wypowiadał się ostatnio Steve Kerr – jeden z najbystrzejszych trenerów w NBA, pochodzący z akademickiej rodziny. Zresztą cała NBA wydaje się być przeciwko obecnej prezydenturze, na czele właśnie z Kerrem i Greggiem Popovichem.

– Nic nie zostało zrobione i wygląda na to, że nasz rząd nie przejmuje się tym, że dzieci giną w szkołach; że ludzie giną na koncertach i w kinach. Fakt, że to nikogo z naszego rządu nie rusza jest demoralizujący. Możemy coś z tym zrobić. Możemy wybrać ludzi, którzy będą mieli odwagę dokonać zmian – mówi Kerr. – Potrzebujemy kogoś, kto skupi się na ochronie naszych obywateli. […] Prawdziwym zagrożeniem są maniacy z półautomatyczną bronią strzelający do ludzi. To odrażające – kończy.

Zobacz także: Reszta Świata rozbiła USA
@mkajzerek
Michał Kajzerek