Victor Oladipo po transferze do Indiany rozwinął skrzydła i stał się jedną z największych niespodzianek. Podobnie jak jego drużyna, która przecież miała nie liczyć się w walce o play-offy. Nate McMillan doskonale wywiązał się z powierzonego mu zadania.

 

Pacers sprawią niespodziankę?

W ostatecznym rozrachunku Indiana Pacers sezon regularny skończyła za plecami LeBrona Jamesa i spółki, ale w bezpośredniej rywalizacji gracze Nate’a McMillana pokonywali Cleveland Cavaliers trzy razy w czterech meczach. To zapowiada spore emocje już w pierwszej rundzie. Czyżby Pacers mieli sposób na to, jak zatrzymać Jamesa? Przez cały sezon prezentowali dużą regularność. Ich możliwości są mocno ograniczone z uwagi na niedostateczną ilość talentu i doświadczenia, ale dobre decyzje, konsekwencja i brak poważniejszych urazów najważniejszych postaci, pozwoliły Pacers utrzymać grę na jednostajnym poziomie.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Biegi LeBrona Jamesa

LeBron James ma pewien rytuał. Zawodnik Cavs tuż przed rozpoczęciem play-offów całkowicie wycisza otoczenie wokół siebie. Odcina się od mediów społecznościowych i jest bardzo oszczędny w słowach podczas rozmowy z mediami. Gdyby nie ligowy nakaz, prawdopodobnie całkowicie odciąłby się od dziennikarzy, by tylko pozostać skoncentrowanym na zadaniu, jakie ma do wykonania. Rozegrał właśnie 82 mecze sezonu regularnego. Zobaczymy, jak wpłynie to na jego dyspozycję. Historia jednak podpowiada, że po raz kolejny będziemy oglądać prawdziwą bestię bezlitośnie rozjeżdżająca każdą formację defensywy Pacers.

Kto na LBJ-a?

Kwestią nr 1 dla Pacers jest to, kto będzie bronił 3-krotnego mistrza. W rotacji są Thaddeus Young, Trevor Booker, Glenn Robinson III, ale de facto żaden z nich nie gwarantuje trenerowi skuteczności. Dlatego można oczekiwać, że system defensywy Pacers będzie skonstruowany tak, by wszyscy nawzajem sobie w zadaniu zatrzymania LeBrona pomagali. Jest także Lance Stephenson, który bez cienia wątpliwości będzie chciał się spróbować przeciwko zawodnikowi, z którą ma ciekawą historię rywalizacji. Niewykluczone, że znów spróbuje zdekoncentrować Jamesa m.in. dmuchając mu do ucha. W sezonie Lance stanowił wsparcie z ławki.

As w rękawie Lue

Rzekomo trener Cleveland Cavaliers ma coś w zanadrzu w kontekście defensywy swojego zespołu. Cavs w trakcie rozgrywek zasadniczych dysponowali jedną z najgorszych formacji obrony w lidze. To problem, który może im mocno doskwierać przeciwko ofensywie prowadzonej przez Victora Oladipo. Zapewne Nate McMillan postara się bardzo skrupulatnie wyłożyć swoim graczom, gdzie mają szukać przewag i gdzie odkrywać kolejne luki w defensywie przeciwnika. Cavs mają problem z niemal każdym elementem, więc jeśli nie staną na wysokości zadania, mogą szybko przekonać się o tym, jak niebezpieczni są głodni walki Pacers.

Typ MVP Magazyn: Cavs w 6.

Wasz typ?

Zobacz także: Celtics vs. Bucks
fot. Tom Szczerbowski
@mkajzerek
Michał Kajzerek