Okropne wieści napłynęły z Grecji. W wieku zaledwie 54 lat zmarł ojciec Giannisa Antetokunmpo – Charles Antetokounmpo. Rodzina zawsze trzymała się bardzo blisko i dzielnie walczyła. To dla nich ogromny cios.

 

Giannis wraz z rodzeństwem i rodzicami wychowywał się w Atenach. Byli biedną rodziną i ledwo wiązali koniec z końcem. Zawsze jednak trzymali się razem i to mocno ich do siebie przywiązało. Niestety ojciec gwiazdy Milwaukee Bucks – Charles Antetokounmpo nie mógł długo nacieszyć się szczęściem, jakie spadło na rodzinę w postaci talentu jego syna. W piątek 54-letni Charles zmarł na atak serca.

Veronica Antetokounmpo została sama z piątką dzieci. Do Stanów leci już Thanasis, który obecnie gra w lidze greckiej. Rodzina mieszkała w Milwaukee, razem z Giannisem. Bucks zaraz po otrzymaniu wieści wypuścili oświadczenie.

– Rodzina Bucks jest wstrząśnięta wieściami o śmierci ojca Giannisa – Charlesa Antetokounmpo. Cała organizacja, koledzy i trenerzy chcą wesprzeć Giannisa i jego rodzinę w tym trudnym dla nich momencie. Charles był częścią naszego zespołu i będzie nam go brakowało. Najszczersze kondolencję w imieniu całego zespołu.

Zobacz także: Spurs bez Leonarda
fot. Jeff Hanisch
Michał Kajzerek
@mkajzerek