Głosowanie dobiegło końca! Wyniki są w tym roku bardzo interesujące, ale pikanterii z pewnością doda wybieranie składów przez dwójkę kapitanów, a będą nimi – zgodnie z przypuszczeniami – LeBron James oraz Giannis Antetokounmpo.

 

Poznaliśmy pierwsze piątki, które składały się na głosy kibiców (50%), przedstawicieli mediów (25%) oraz zawodników (25%). Czekamy jeszcze na wybór rezerwowych przez trenerów, ale póki co, zobaczcie, jak rozłożyły się głosy w obu konferencjach:

ZACHÓD:

Guard: Stephen Curry (Golden State)
Guard: James Harden (Houston)
Frontcourt: LeBron James (L.A. Lakers)
Frontcourt: Kevin Durant (Golden State)
Frontcourt: Paul George (Oklahoma City)

WSCHÓD:

Guard: Kyrie Irving (Boston)
Guard: Kemba Walker (Charlotte)
Frontcourt: Giannis Antetokounmpo (Milwaukee)
Frontcourt: Kawhi Leonard (Toronto)
Frontcourt: Joel Embiid (Philadelphia)

Pamiętajcie, że pod tym linkiem mamy dla Was kod na dodatkowe -20% na Nike.com!

LeBron James zebrał najwięcej głosów (4,620,809), zaraz po nim Antetokounmpo (4,375,747). Jako największą niespodziankę z pewnością możemy traktować obecność Kemby Walkera, co nie zmienia faktu, że zawodnik Charlotte Hornets jak najbardziej na to wyróżnienie zasłużył. Wyjdzie zatem jako starter przed własną publicznością, bo tegoroczny Weekend Gwiazd odbywa się w Charlotte. Wybór składów James vs. Antetokounmpo odbędzie się 7 lutego zaraz po zamknięciu trade-deadline’u. Mecz Gwiazd zaplanowano na 19 lutego.

Kogo brakuje? Na pewno Nikoli Jokicia, Russella Westbrooka i Bena Simmonsa. Najprawdopodobniej cała trójka będzie wśród rezerwowych. Kogo jeszcze Waszym zdaniem? Może Luki Doncicia? Warto zwrócić uwagę, że w piątkach nie ma… Anthony’ego Davisa.

Zobacz także: Warriors złapali regularność
fot. Jeff Hanisch
Michał Kajzerek
@mkajzerek