Po najgłośniejszej wymianie ostatnich lat, mamy kolejną! Tym razem barwy zmienia De’Aaron Fox, który jakiś czas temu poprosił o wymianę. Rozgrywający zagra w jednym zespole z Jeremim Sochanem!
W wymianie wzięli udział San Antonio Spurs, Sacramento Kings i Chicago Bulls. W grze było naprawdę sporo wyborów w drafcie, ale i ciekawych nazwisk.
Kings otrzymali De’Aarona Foxa i Jordana McLauglinam Sacramento Kings Zacha LaVine’a, Sidy’ego Cissoko oraz 6 wyborów w drafcie - pierwszrundowe od Hornets (2025), Spurs (2027) i Timberwolves (2025) oraz drugorundowe od Bulls, Nuggets i Kings. Chicago Bulls otrzymali natomiast Zacha Collinsa, Trę Jonesa, Kevina Huertera i swój własny pierwszorundowy pick w tegorocznym drafcie.
Ta wymiana wydaje się być fantastycznym ruchem dla San Antonio Spurs, którzy mieli problemy na rozegraniu. Chris Paul odmienił ten zespół, ale ze względu na wiek, nie był już przyszłościową opcją. Teraz pierwszym rozgrywającym zostanie Fox, który powinien też zdobywać całkiem sporo punktów.
W Sacramento doszło też do ponownego spotkania dawnych kolegów. Zach LaVine ponownie połączy bowiem siły z DeMarem DeRozanem.