Polacy przegrali z Grecją. Sochan czeka

YouTube / KoszKadra

Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy mecz kontrolny przed rozpoczęciem turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. W Grecji zmierzyliśmy się z gospodarzem, który był nieznacznie lepszy.

Grecja - Polska 78:73

Po trójce Mateusza Ponitki reprezentacja Polski wypracowała 8-punktowe prowadzenie. Grecy odpowiedzieli m.in. trójkami Georgiosa Papagiannisa. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy jednak 27:19 i gra biało-czerwonych wyglądała obiecująco. Poza składem był jeszcze Jeremy Sochan. Trener Igor Milicić wyszedł z założenia, że Sochan potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację. Poza tym Sochan wraca po kontuzji, więc konieczne jest odpowiednie zarządzanie obciążeniami.

W drugiej kwarcie Vasileios Xaralampopoylos doprowadził do remisu. Grecy popisywali się skutecznością za trzy punkty. Druga kwarta należała do gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z prowadzeniem 46:41. W trzeciej kwarcie ekipa Vassilisa Spanoulisa zbudowała już 10-punktowe prowadzenie. Po trójce Michała Sokołowskiego udało nam się doprowadzić do remisu, co zapowiadało emocje w ostatnich 10 minutach. Udało nam się objąć prowadzenie, ale punkty Nicka Calathesa oraz Vasileiosa Toliopoulosa przesądziły o wygranej Greków.

Najlepiej punktującym graczem reprezentacji Polski był A.J. Slaughter z dorobkiem 17 punktów. Kolejnych 13 oczek zapewnił Igor Milicić Jr, natomiast z 11 punktami mecz skończył Olek Balcerowski. Natomiast dla Greków po 12 oczek Toliopoulosa oraz Papagiannis. W składzie Greków nie było Giannisa Antetokounmpo, który trenuje z kadrą. W sobotę KoszKadra uda się w podróż do Zagrzebia, a następnie Opatiji, gdzie zmierzy się kolejno z Chorwacją (niedziela 23.06, g. 18:30) oraz Brazylią (poniedziałek 24.06, g. 18:30).